bunkr2

Okolí

Znojemsko, ráj všech cyklistů, milovníků vína a historie leží na hranicích s Rakouskem. Slunné a úrodné nížiny, ovocné sady a proslulé vinohrady střídá malebná pahorkatina a hluboká údolí několika řek. Tou nejslavnější je Dyje, kterou střeží několik mohutných hradů a romantických zámků. Kolem jejího hraničního toku s četnými meandry se rozkládá nejmenší Národní park České republiky, Podyjí, se skalnatými a zalesněnými svahy, vřesovišti, unikátními lesostepmi a hustou sítí značených turistických cest a cyklostezek. Centrem regionu je Znojmo, druhé největší město Jihomoravského kraje a zároveň středisko vyhlášené vinařské oblasti.

Šatov je centrerm vinařství ve znojemské oblasti. Sídlí zde největší a nejznámější producent vín na znojemsku společnost Znovín Znojmo, a. s., která díky zaměření na výrobu kvalitních vín proslavila české vinařství ve světě. Kvalitu vína ze Znovínu ocenila i britská královna Alžběta II. Jedním z nejkrásnější míst, kde na sebe můžete nechat působit kouzlo okamžiku je starobylá vinice Šobes.

V pískovcovém svahu nad Šatovem se nachází překrásný vinný sklep vyzdobený plastickými malbami. Ač je Malovaný sklep sklepem vinným, víno se v něm kupodivu nikdy nevyrábělo ani neskladovalo. Pravděpodobně měl od počátku sloužit jako soukromá vinárna. V těsné blízkosti naší hospůdky se rovněž nachází Pěchotní srub MJ-S3 - Zahrada. Návštěvu Malovaného sklepa a vojenské pevnosti doporučujeme jako ideální výlet s dětmi.

Doporučené odkazy:

Obec Šatov   NP Podyjí
Malovaný sklep   Vranovská přehrada
Pěchotní srub Šatov   Vranovská lodní doprava
Zámek Vranov nad Dyjí   Vyhlídkový vláček Vranovská přehrada
Hrad Bítov   Nový Hrádek u Lukova
Loucký klášter ve Znojmě   Retz
Vinice Šobes   Vídeň
Vlakem ze Šatova do Vídně   Lázně Laa an der Thaya
Jižní Morava     Hardegg
Znojmo   Cykloturistický portál
Znojemské podzemí   Greenways Praha - Vídeň
Jihomoravské muzeum ve Znojmě   Cyklisté vítáni
Plovárna Znojmo   Počasí
Turistický vláček Znojmo      
 

Ja to vypadá v okolí